KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018197
nr 1501 8197
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Flicka på promenad, Signerad. Olja på pannå, 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 58x66 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 november 2022
kl 20:58:49
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn